TASARIM

AİRBUMP®

“Telefonların koruyucu kapları var, neden otomobillerin olmasın?”

Mark Lloyd, C4 Cactus Tasarımcısı

CITROËN C4 CACTUS: BOYUTLAR

4,16 m uzunluğu ve 2,6 m aks mesafesi ile C4 Cactus, hoş ve ferah geniş iç kabiniyle benzersiz bir sürüş konforu sunarak, crossover segmentine farklı bir boyut kazandırıyor.

1,48 m’lik yükseliğiyle optimum bir aerodinamik yapı sunuluyor.
2/3-1/3 oranında katlanan arka koltukları ve 358 litrelik bagaj hacmiyle, iç hacimden ödün vermeden kompakt özellikleri bir arada sunuyor.

Tasarım ve işlevselliğin birleşimi… Airbump®’larda bulunan hava kapsülleri amortisör görevi görerek oluşabilecek küçük darbelere karşı koruma sağlıyor (4 km/s kadar). Ayrıca araç bakım ve tamir maliyetlerinin düşmesine de yardımcı oluyor.

Sırrı nedir? Günlük hayatta oluşabilecek küçük darbelere Airbump®’lar gerçek bir koruma sağlar. Yumuşak bir malzemeden üretilen ( Poliüretan Termoplastik) hava kapsülleri oluşan darbeleri emmeye yardımcı olur.

Citroën C4 Cactus, 4 farklı Airbump® rengi (siyah, kum gri, koyu gri, çikolata rengi) ve 9 farklı gövde rengi ile kişiselleştirme adına zengin bir yelpaze sunuyor. Size de sadece uygun Citroën C4 Cactus’ünüzü seçmek kalıyor!

Aydınlatıcı İmza

Citroën C4 Cactus’ün teknolojik aydınlatma sistemi Airbump®’lara entegre edilmiş far ve onları vurgulayan LED gündüz farlarından oluşmaktadır.

Cesur bir karakter!

Citroën C4 Cactus’ün, tavan bar tasarımı ve kullanım kolaylığını bir arada sunan tasarımı cesur kişiliğini ortaya koyuyor

KOMPAKT AMA FERAH

Kompakt ölçüleri (uzunluk 4,16 m.) ve şehir içi kolay manevra kabiliyetiyle Citroën C4 Cactus, 2,60 m. dingil mesafesi ile kullanıcılarına cömert bir yaşam alanı sunmaktadır.

– Geniş ve ferah yolcu kabini
– 358 litrelik geniş bagaj hacmi,
– Aeordinamizmi düşünülerek tasarlanmış 1,48m optimize edilmiş yükseklik

KONFOR

Citroën C4 Cactus’ün ön geniş koltukları, daha fazla konfor için kanepe anlayışı ile tasarlanmış. Öndeki iç mekan şık bir görünüm sunuyor.

TOP BOX : TORPİDO VE ÖN PANEL DEKORU EL YAPIMI VALİZLERİ ANDIRIYOR.

Ön konsolun üzerinde kolay erişilebilir torpido gözü mü arıyordunuz? İşte Top Box! Geniş torpido gözü (8,5 litre) tüm eşyalarınızı saklamaya yardımcı olur.

Esnek süspansiyon

Citroën C4 Cactus yoldaki tümsekleri hissettirmeyen esnek süspansiyonu sayesinde konforlu bir yolculuk  garanti eder…. Sırtınızı rahat ettirin.

Bagaj alanı

Şık ve aynı zamanda kullanışlı. Citroën C4 Cactus lüks bagaj ayrıntılarıyla, seyahat fikrini çağrıştırıyor.

İç mekan uyumu

Citroën C4 Cactus 3 farklı koltuk döşeme ve kabin tasarımıyla, farklı seçenekler sunmakta.

PANORAMİK CAM TAVAN : BIRAKIN İÇERİ IŞIK GİRSİN.

Citroën’e özel yüksek ısı izolasyonlu panoramik cam tavan, aracın içine devamlı filtrelenmiş bir ışığın girmesini sağlar. Filtrelenmiş koruması sayesinde panoramik cam tavan yazın sizleri UV ışınlarından korur ve sıcaklığı minimalize eder. Kışın ise mükemmel termik izolasyonu sayesinde sıcaklığın korunmasını sağlar.

KULLANIŞLI TEKNOLOJİ

Citroën C4 Cactus size günümüzün gerçek ihtiyaçlarına yönelik yeni teknolojiler sunuyor.

TEKNOLOJİYİ KEŞFEDİN!

Citroën C4 Cactus’ün tüm sürüş ve konfor fonksiyonları, 7”dokunmatik tablet ekran üzerinden yönetilir.

KONFORUNUZ İÇİN DÜŞÜNÜLEN KOLAYLIKLAR

EASY PUSH

Geleneksel vites kolu araçtan kaldırıldı ve “Easy Push” sistemi ile sadeleştirildi. Kullanımı oldukça kolay bu sistem, 3 kumanda butonundan oluşuyor “D, N, R”. Ayrıca manuel geçişler için de direksiyonun yanında kulakçıklar mevcut.

AİRBAG İN ROOF TEKNOLOJİSİ

İlk defa Citroën tarafından geliştirilen bu teknoloji ile hava yastıkları tavan bölümüne yerleştirilerek yolcu tarafında geniş bir alan elde edilirken torpido gözünün de kapasitesi artıyor.

MAGİC WASH

Citroën tarafından geliştirilen bir diğer yenilik ise Magic Wash. Sileceklerin içine yerleştirilen su fıskiyeleri sayesinde çok daha iyi bir görüş sağlanırken etrafa su sıçramasının da önüne geçilmiş oluyor. Ayrıca cam suyu tüketimi yarı yarıya azalıyor.